środa, 19 lutego 2014

Acidantera dwubarwna/bicolor - mieczyk abisyński

Ciekawa roślina, uprawiana jak mieczyki. Czyli cebule sadzimy w połowie kwietnia-maja, tak żeby rośliny wyszły z ziemi po Zimnych Ogrodnikach, cieszymy się latem z kwiatów, wykopujemy po pierwszym przymrozku, czyścimy, podsuszamy cebule i trzymamy w chłodnym miejscu do kolejnej wiosny.


Tu cebulki w trakcie sadzenia w kwietniu tuż przed przykryciem ziemią.

Rośliny wychodzą dość szybko - około 2 tygodnie. Zdjęcie po około 4 tygodniach od posadzenia.

To już kępa w lecie, po prawej stronie widać pierwszy kwiat.
Roślina posadzona na południowym balkonie, ale trochę schowana przed słońcem z braku lepszego miejsca kwitła pojedynczo, stopniowo otwierając kolejne kwiaty przez około 2 miesiące. Kępa z powodu półcienia była lekko zbyt wyciągnięta do góry, miała wysokość około 1 m, natomiast w słonecznym miejscu w gruncie u mojego brata, któremu ją poleciłem, dała niższą i bardziej przysadzistą formę. Nie dysponuję zdjęciem, ale perfekcyjną kępę można obejrzeć pod linkiem:

http://www.swiatkwiatow.pl/acidanthera-acidantera-id108.html

Zachęcam do polowań w marketach już teraz. Cebulki powinny pojawić się niedługo również w jednym z dyskontów, widuję je tam co roku w dużych ilościach. Klienci kupują z umiarkowanym zainteresowaniem, bo nie znają, do tego zdjęcie na opakowaniu nijakie, w rzeczywistości roślina jest o wiele bardziej efektowna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz