wtorek, 6 stycznia 2015

Fuksje mrozoodporne poźną jesienią

Moje fuksje mrozoodporne pokazywałem Państwu już kilkukrotnie w migawkach ze skweru latem oraz zamieściłem o nich spory post. Dziś chcę pokazać jak długo utrzymywały się one późną jesienią w całkiem dobrej formie i to mimo niewielkich mrozów. Rośliny te mogą przemarzać, więc po pierwszym silnym mrozie należy je ściąć i przysypać sporym kopcem z kory. Obecnie są już okryte i czekają na wiosnę, by zachować się jak typowa bylina odbijając ze ściętych gałązek. Na skwerze znajdują się na pierwszym planie, ponieważ nie osiągają dużych rozmiarów. Większa - gracilis (czerwone sopelki z fioletowym środkiem) - rosła już drugi sezon i osiągnęła jakieś 40-50 cm, mniejsza - Madame Cornelissen (trochę większe kwiaty bardziej rozwarte z białym środkiem) - została posadzona ponownie ze złamanego patyczka po zadeptaniu przez jakiegoś psa wiosną. Poniżej zdjęcie jak rosną na skwerze (na dole w palisadkach).


Poniżej pozostałe zdjęcia, wszystkie z 23 listopada 2014!







8 komentarzy:

  1. No w tym roku zima jest łaskawa więc i Fuksja wygląda całkiem całkiem. Ja jakiś czas temu mogłem jeszcze podziwiać kwiaty u Róży. Zaskakujące widoki biorąc pod uwagę że mamy zimę :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, mam pytanie dotyczące ochrony truskawek w ogrodzie. Jakie środki najlepiej stosować? Na stronie http://www.agropolska.pl/uprawa/ochrona-roslin/captan-na-szara-plesn-w-truskawce,141.html napisane jest że dobry jest Captan ale ja nigdy nie stosowałam tego typu środków i się obawiam jak to wpłynie na inne rośliny.

    OdpowiedzUsuń
  3. nie wiedziałem o tym wcześniej

    OdpowiedzUsuń
  4. Jeśli komuś zależy na tym by stworzyć prawie że całoroczny ogród to właśnie powinien posadzić tego typu rośliny które są odporne na niskie temperatury

    OdpowiedzUsuń
  5. Fuksje to naprawdę przepiękne kwiaty. Mam kilka w ogrodzie. Zachwycają za każdym razem moich gości :)

    OdpowiedzUsuń